23.9 C
Bratislava
pondelok, 22 júla, 2024

Môžu kryštály a drahé kamene liečiť?

Liečenie kryštálmi využívali

rôzne civilizácie tisícky rokov, a to najmä pre ich vyžarujúcu energiu a jedinečné schopnosti uvoľniť fyzické, psychické a duchovné napätie. Kryštály a drahé kamene sa uctievali ako boží poslovia a na vzácnosti im pridávali ich tajomné účinky. Najstaršia zmienka pochádza od Sumerov z doby 4 000 pred Kristom, kedy boli „zázračné kamene“ veľmi obľúbené pre ich liečebné účinky. Táto alternatívna liečebná terapia, nazývaná tiež litoterapia, zastáva holistický prístup a využíva energetickú silu kryštálov na ovplyvnenie tela a mysle človeka. Kryštály kooperujú s energiami Neba i Zeme, ktoré následne sprostredkúvajú nám všetkým, a práve to z nich robí významných pomocníkov pri udržiavaní zdravotného stavu.

Princíp liečenia kryštálmi

Liečivá sila kryštálov vychádza zo zákona o rezonancii vibrácií, prejavujúca sa rôznymi farbami a štruktúrami kryštálov. Kryštály a drahé kamene sú zaujímavé tým, že sa miliónmi rokov zdokonaľovali a nesú v sebe naprogramované informácie, ktoré dokážu u človeka navodiť stav harmonizácie. Nielen farby a štruktúra kryštálov majú pozitívne účinky, ale aj ich chemické zloženie. Keďže kryštály a drahé kamene vznikajú pod povrchom Zeme, spájajú nás s jej ochrannými a posilňujúcimi vibráciami, ako aj s vesmírnou energiou, pretože sú nositeľmi svetla a čistých farieb. Svojou energiou v nás prebúdzajú schopnosť samoliečby, ktorá vedie k úplnému uzdraveniu. Kvalitné náhrdelníky z kryštálov a liečivých kameňov vám tak môžu zlepšiť zdravie.

Účinky kryštálov môžeme prijímať v stave uvoľnenosti, pričom samotné liečenie trvá asi 20 minút až hodinu, a je možné ho vykonávať v pravidelnom časovom intervale od jedného do siedmich dní. Liečenie kryštálmi je v súčasnosti založené najmä na tradičných ázijských kultúrach, a to na čínskej koncepcii životnej energie (čchi, alebo qi), ako aj na budhistickej a hinduistickej koncepcii čakier.

Prikladanie kryštálov na energetické miesta (čakry) vedie k celkovej harmonizácii a pri dlhotrvajúcich ochoreniach sa odporúča nosiť daný kryštál na postihnutom mieste alebo príslušnej čakre. Jednoduchou cestou prijímania liečivých účinkov kryštálov je nosiť ich pri sebe ako šperk či amulet.

Táto terapia nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky a je používaná ako doplnková alternatívna liečba.

Liečenie kryštálmi vo forme tinktúr

Liečenie kryštálmi vo forme tinktúr je taktiež veľmi účinné a obľúbené. Na výrobu nám poslúžia priesvitné a priehľadné kryštály. Takúto tinktúru vyrobíme ľahko – kryštál necháme cez noc v pohári vody, ktorá sa do nasledujúceho dňa nabije kryštálovou vibráciou. Takto vyrobenú tinktúru môžeme piť ako liečivý a posilňujúci mok. Ak chceme účinnejšiu tinktúru, vodu s kryštálom necháme nabíjať niekoľko hodín na slnečnom mieste.

Druhy kryštálov používané pri liečbe

Existujú stovky druhov kryštálov, ktoré nájdeme vo formách ako – rezané leštené kryštály, leštené kryštály a surové kryštály (drúzy). Na liečbu kryštálmi sa využíva napríklad:

  • Kryštál – má číru farbu a je nositeľom čistého svetla a jeho jasný paprsok obsahuje všetky farby dúhy, spája nás s božským svetlom a pomáha zjednotiť našu dušu s vesmírnou energiou, pričom odstraňuje energetické blokády a porušenie aury. Prehlbuje intuíciu a meditáciu podobne ako ametyst. Má najširšie liečebné využitie: lieči a zmierňuje bolesť, lieči kožné ochorenia, štítnu žľazu, choroby očí, zastavuje krvácanie, tinktúra pomáha pri hnačkách a nevoľnosti.Ametyst
  • Ametyst – sa vyskytuje v rôznych odtieňoch fialovej, učí nás dôverovať silám univerza, ukľudňuje a odstraňuje sebecké myšlienky. Vytvára akýsi most medzi Nebom a Zemou. Využíva sa pri všetkých chorobách zapríčinených veľkým napätím a stresom. Je vhodný pri migrénach, nespavosti, neurózach, vredoch, čistí cievy a lieči choroby krvi a pohlavné choroby.
  • Ruženín – jeho farba je svetlo až tmavoružová. Svojím farebným odtieňom vyvoláva a podporuje lásku a nežnosť, lieči a zaceľuje rany srdca, ktoré vznikli odmietnutím a nevšímavosťou. Podporuje liečenie psychosomatických ochorení srdca a zasadený do zlata lieči roztrúsenú sklerózu. Masáž ruženínom je účinná na zatvrdnuté jazvy.
  • Citrín – má citrónovožltú, zlatožltú farbu, je symbolom pohody, vitality, istoty a dôvery. Podporuje látkovú výmenu, vylučovanie jedovatých látok a je výborný pri tráviacich ťažkostiach. Odporúča sa pri cukrovke k vyrovnaniu hladiny inzulínu. Účinný je aj pri depresiách a fóbiách.
  • Jaspis – existuje v mnohých farbách, väčšinou v zemitých a býva označovaný za „Matku všetkých kameňov“. Je sprostredkovateľom múdrosti, tvorivosti a trpezlivosti. Učí nás nezištnosti a skromnosti. Rozvíja čuch, potláča nevoľnosť a používa sa aj pri epilepsii. Červený jaspis posilňuje krv, zbavuje chudokrvnosti, je vhodný pri chorobách obličiek a močového mechúra.
  • Hematit – má kovovo striebornú až červenohnedú farbu a pomáha objavovať vitalitu a skrytú silu. Jeho vibrácie odstraňujú stavy slabosti, podporujú uzdravovanie a dobrý spánok. Lieči rany, krvné zrazeniny, nádory a zastavuje krvácanie. Odporúča sa aj pri búšení srdca, kŕčoch, bolestiach chrbta.

Čistenie kryštálov

Netreba zabúdať, že kryštály je potrebné z času na čas čistiť a energeticky nabíjať, aby nestratili svoju silu. Rýchle čistenie sa vykonáva podržaním kryštálov pod tečúcou vodou s následným vysušením. Dôkladné čistenie je najlepšie vykonať tak, že kamene necháme pár hodín pod tečúcou čistou vodou (horský potok). Ďalšou možnosťou je uložiť kamene na niekoľko dní do Zeme. Po každom čistení je potrebné kryštály aj energeticky nabiť a to tak, že ich necháme niekoľko hodín nabíjať na slnku alebo pri splne Mesiaca.

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY