O portáli Nazdravie.sk

Portál Nazdravie.sk vznikol ako unikátny portál o zdraví a zdravom životnom štýle prinášajúc pre širokú laickú verejnosť informácie z hľadiska ako klasickej, tak aj alternatívnej medicíny.

Portál prináša najkomplexnejší prehľad o bylinkách, ovocí, zelenine, vitamínoch a mineráloch, ale taktiež vám prináša ucelený prehľad alternatívnych liečebných terapií, bežne dostupných a poskytovaných na území Slovenskej republiky.

Nájdete tu aj veľa informácií o možných príčinách jednotlivých ochorení, či vplyve ľudského myslenia, ale aj stravy na zdravie. Dámam sa špeciálne venujeme v rubrike krásy, kde radíme, ako si udržať krásu i mladistvý vzhľad najmä za pomoci prírodných prostriedkov.

Radi by sme upozornili, že stránka Nazdravie.sk má predovšetkým informatívny charakter a jej obsah pochádza z dostupnej odbornej literatúry a internetu. Jej autori nenesú žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metód. Preto pri akútnych zdravotných problémoch vždy vyhľadajte svojho lekára.

Naši autori článkov

Júlia RašlováJúlia Rašlová Júliiným snom bolo pomáhať ľuďom s nadváhou a obezitou. Napísala motivačnú knihu „Kilá ktoré mi zmenili život", kuchársku knihu „Ako dobre jesť a nepribrať„ a diár ako ťahák na štíhlu líniu. Pre portál Nazdravie píše články o strave a zdravom chudnutí.
Zuzana UjházyováZuzana Ujházyová Zuzana vyštudovala analytickú chémiu. Momentálne si dopľňa ďalšie vzdelanie na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine. Na portáli Nazdravie.sk najčastejšie publikuje články o ľudskom tele, chorobách a ich liečbe.
Tatiana JalovcováTatiana Jalovcová Tatiana je študentkou Farmaceutickej fakulty UK. Okrem klasickej medicíny študuje popri škole aj alternatívne a komplementárne spôsoby liečenia, a to najmä fytoterapiu. Očaril ju svet byliniek a píše články hlavne o nich a ich liečivých účinkoch.
Miroslav StránskyMiroslav Stránsky Tématike zdravia sa venuje 20 rokov a špecializuje sa hlavne na skúmanie liečivých účinkov ovocia, zeleniny a byliniek. Je presvedčený, že uzdraviť sa je možné aj bez tabletiek, a to konzumáciou toho čo nám voľne rastie v prírode.
Andrea LančaričováRNDr. Andrea Lančaričová, PhD. Andrea vyštudovala aplikovanú analytickú a bioanalytickú chémiu. Momentálne pracuje vo Výskumnom ústave rastlinnej výroby v Piešťanoch ako vedecký pracovník. Na portáli Nazdravie.sk sa venuje problematike rastlinných olejov (obsahovými látkami a ich zdravotnými benefitmi).
Martin MalikIng. Martin Malik Martin vyštudoval FMMR na TUKE, no kvôli nadšeniu z posilňovania a vyriešeniu si zdravotných problémov zanechal svoj „fach“ a začal sa venovať problematike v oblasti zdravia a výživy v spojení s fitness. Pracuje ako tréner a nutričný poradca vo fitnesscentrách v Košiciach a taktiež napomáha svojim klientom pri riešení bežných alebo dlho pretrvávajúcich zdravotných problémov.
Tomáš GelingerTomáš Gelinger Tomáš vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského, pôsobil v Slovenskom rozhlase či vydavateľstve News and Media Holding. V súčasnosti spolupracuje s viacerými médiami, jednou z oblastí, ktorým sa autorsky venuje je zdravotníctvo. V spolupráci s odborníkmi sa snaží prinášať užitočné rady a tipy pre prevenciu a liečenie zdravotných problémov. 

 

Prevádzkovateľ portálu

ALTEON, s.r.o.
Bukureštská 17
040 13 Košice

e-mail: kontakt@nazdravie.sk