25.5 C
Bratislava
sobota, 22 júna, 2024

Pohyb

Prečo je pre nás pohyb taký dôležitý?

Nielen pri zdravotných problémoch, ale aj preventívne by sme sa mali pravidelne venovať športu. S naším telom totiž robí divy. Ten kto sa pohybuje, ten sa rozvíja, udržiava svoje telo v dobrej forme, silnie, kto sa nepohybuje slabne a dáva predpoklad ku vzniku rôznych ochorení. Pravidelným tréningom si posilníte srdce, pľúca, svaly, aj chrbticu.

Pre šport sa ale rozhodnite aj keď máte sedavé zamestnanie. Možností je nekonečne veľa, stačí si len vybrať. Je jedno, či budete bicyklovať, plávať, behať, chodiť na tenis, alebo sa venovať joge, hlavne sa hýbte a robte čo vás baví. Lebo len tú činnosť, ktorú budete robiť s radosťou budete robiť opakovane a dlhodobo.

Športom si spomalíte starnutie, upevníte zdravie, ale aj veľmi účinne zatočíte so stresom. Ako je to možné? Práve pri cvičení sa totiž vyplavujú endorfíny – zvané aj hormóny šťastia – pretože sa uvoľňujú do mozgu a spôsobujú dobrú náladu a pocity šťastia.

Pre niekoho je najlepší čas na cvičenie ráno po zobudení, keď človeku dodá energiu na celý deň, inému zas vyhovuje práve večerné cvičenie, kde si účinne vybije celodenný pracovný stres a vyvetrá si pri ňom hlavu. Voľba je na vás.

V neposlednom rade, jednou z výhod pravidelného pohybu je aj krajšie a pevnejšie telo, nižšia hmotnosť, vypnutá pokožka a lepšie držanie tela. A viete o tom, že tak ako sa cítite, tak aj vyzeráte? Preto čím budete lepšie vyzerať, tým sa budete aj lepšie cítiť a vaše okolie to bude na vás poznať. Preto športom k novej sebadôvere!

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY