23.8 C
Bratislava
nedeľa, 16 júna, 2024

Kvalitné tenisky – veľký krok pre mňa aj svet!

Každú novú sezónu by sme mali začať reštartom – na jar, po náročnej zime, potrebuje zregenerovať celé telo, a to od ubolených nôh (každodenne zaťažovaných robustnou zimnou obuvou) až po myseľ. Snáď ste si už v tomto smere upratali natoľko, že striktne rozlišujete, v čom vybehnete „len tak“ do mesta a v čom na šport – alebo ani nie?

Prečo na teniskách radšej nešetriť?

Zlé tenisky postupujú vyššie než len k chodidlám. Zhoršujú zdravie celých dolných končatín a ostatného pohybového aparátu ako pri bežnej chôdzi, tak aj pri náročnejších „štafetách“. Nohy v teniskách, to teda nie sú len chodidlá, päty a špičky, ale aj chrbtica a „ozveny“ v hlave.

Zovretie nôh v nekvalitných teniskách totiž nespôsobuje len krátkodobé otlaky a pľuzgiere, ale podlamuje zdravie aj v oblasti krížov až po veľmi citlivú krčnú chrbticu. Čím častejšie sa takto sebecky zachováme voči svojmu zdraviu, tým skôr si koledujeme o množstvo zdravotných komplikácií. A pritom, aký to paradox! Venujeme sa športu, aby sme žili zdravo a my sa naopak – postupne stávame zdravými nemocnými…

Jednoduché pravidlo. Zapamätajte si! Tenisky či už na beh, alebo na bežnú chôdzu musia dokazovať, že zabránia akýmkoľvek zraneniam. Ak nie, jednoducho nepatria k bezpečnej obuvi!

Za akým účelom si obúvame tenisky?

Je množstvo predajcov, čo sa špecializujú na tenisky pre pohodlnú chôdzu, šport a beh zvlášť. Zároveň stále pretrvávajú fámy, že tenisky si možno dovoliť len za pekného a suchého počasia alebo len v interiéri… Áno, aj, resp. podľa toho, akou technológiou tie vaše disponujú.

Tak ako my sa chceme vo svojich výkonoch posúvať vpred, takou istou výbavou treba disponovať. Skvelým príkladom sú tenisky Nike Air Vapormax Flyknit, ktoré sa na trhu každodennej a športovej módy pohybujú už niekoľko rokov, no zakaždým prichádzajú s novšou, vylepšenou technológiou a dizajnom. Celý svet sa za nimi otáčal aj v roku 2020, keď predstavili svoje dokonalé odpružené vlastnosti, veľmi priedušný zvršok, pohodlný a rýchly spôsob obúvania.

Ako veľmi kontrolujete výber tenisiek, tak budú ony kontrolovať váš pohyb

Čím lepšie kontrolovaný, regulovaný pohyb v teniskách, tým menšie riziko bolestivých dopadov na zem a úrazov. Tieto kvalitné tenisky by sa mali vyznačovať vyššou pevnosťou, vyvýšenou a širšou podrážkou. A na čo sa v nich možno tešiť? Na podporu hoc aj pri väčšom a razantnejšom pohybe!

Máte tie svoje pred novou sezónou odkontrolované? Skvelým poradcom a predajcom vo svete športovej a každodennej módy je e-shop ftshp, ktorý si zaručene ide svoj štýl!

Zdroj obrázka:

Lordn / Shutterstock.com

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY