23.8 C
Bratislava
nedeľa, 16 júna, 2024

Suchá pokožka dokáže potrápiť najmä v zime, dajte jej zbohom

Nízke exteriérové teploty v kombinácii s vetrom či suchý vzduch vo vykúrenom interiéri predstavujú primárne príčiny suchej a popraskanej pokožky, ktorá je častým problémom hlavne v zimnom období. Zistite, ako na správnu starostlivosť o pokožku žiariacu zdravím. Vhodne zvolené prípravky budú mať pozitívny vplyv na jej hydratáciu, ochranu pred vonkajšími vplyvmi či pružnosť.

Suchá pokožka nie je len estetický problém

Tí, ktorí zažili či zažívajú ťažkosti so suchou pokožkou potvrdia, že sa naozaj nejedná iba o estetický problém. Extrémne suchá pokožka vyvoláva pocity nepohodlia, môže spôsobiť svrbenie či dokonca bolesť vo forme pálenia alebo pichania. V niektorých prípadoch môže koža popraskať, čo je zase rizikové z pohľadu hygieny. Predstavuje teda reálny problém, ktorý nás trápi predovšetkým v chladnejších mesiacoch. Ako tento problém riešiť, resp. ako mu predísť?

Hydratujúce a vyživujúce prípravky

Prevencia je vždy lepšia a jednoduchšia ako liečba. Ak viete, že máte citlivejšiu pokožku, či už na dlaniach, alebo na tvári, radšej sa pred zimou pripravte. Pokožku je nutné pravidelne hydratovať a vyživovať. Riešením sú rôzne hydratačné produkty, napríklad krémy na suchú pokožku obohatené o výživné aktívne látky ako glycerín a kyselina hyalurónová, či regeneračné oleje.

Cieľom aplikácie týchto produktov by malo byť, aby ste sa nedopracovali do stavu, keď bude koža extrémne suchá a popraskaná. To môžete docieliť práve kontinuálnou starostlivosťou. Možno to bude znieť paradoxne, no napríklad horúca sprcha, ktorá padne vhod po návrate z mrazivého zimného vzduchu, v konečnom dôsledku pokožku tiež vysušuje. Po sprchovaní je preto vhodné aplikovať telový krém, aby ste ju dodatočne hydratovali. Zároveň hrajú úlohu vo vyživovaní pokožky, aby zostala pružná a jemná.

suchá pokožka

Aplikácia hydratačných prípravkov

Špecifikom tohto problému je, že dokáže prekvapiť veľmi nečakane a prakticky kedykoľvek. Ráno vás nič netrápi a po pracovnom dni strávenom sčasti vonku v zime zistíte, že vám na dlaniach popraskala koža. A ako sme už spomenuli, suchá pokožka nie je nič príjemné z pohľadu zdravia, komfortu a ani po estetickej stránke.

Práve v zime by ste mali hydratačné prípravky aplikovať častejšie ako počas iných ročných období. Krém na suchú pleť nanášajte ráno a večer, vždy na čistú pleť po odlíčení a umytí. Ak spozorujete, že je vaša pokožka suchá či začína nepríjemne svbriť a praskať, pokojne krém aplikujte aj počas dňa. Nezabúdajte ani na krém na ruky, ktoré sú vystavené mrazom rovnako ako vaša tvár. Buďte pripravení! Maličká tuba vám v kabelke veľa miesta nezaberie.

Okrem krémov pomáhajú v boji s drsnou a šupinatou pokožkou aj rôzne odličovacie mlieka, micelárne vody alebo toniká.

Neobmedzujte svoj životný komfort

Ak vás trápi suchá pokožka, neznamená to, že v zime či na jar nebudete vôbec chodiť von na prechádzky a stretnutia s priateľmi. Od toho sú tu predsa spomínané hydratačné krémy a regeneračné oleje, aby ste aj v tomto období mohli žiť svoj život naplno a bez obmedzení. Úprimne, naozaj nie je nič ťažké na tom, venovať po sprche či pred spaním pár minút sami sebe a dopriať pokožke to, čo aktuálne potrebuje.

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY