23.2 C
Bratislava
štvrtok, 20 júna, 2024

Prírodné farby na vlasy

Už kráľovná Kleopatra bola známa nielen svojou múdrosťou, ale aj krásou. Ako prvá žena v histórii vydala knihu o kozmetike, v ktorej popísala postupy na pleťové masky, krémy a farby na vlasy s použitím prírodných surovín. V dnešnej dobe množstvo žien opätovne vyhľadáva prírodné recepty na krásu, nakoľko tie sú bez chemických látok a konzervantov, znižujú riziko vzniku alergií, sú pomerne cenovo dostupné a ruka v ruke s krásou ide aj zdravie.

Ak aj vy hľadáte spôsob, ako si čo najšetrnejšie zafarbiť vlasy, alebo im dodať krásny žiarivý odtieň a lesk, vyskúšajte niektorý z nižšie uvedených postupov. Bylinky vám veľmi účinne pomôžu zvýrazniť farbu vašich vlasov, zároveň ich zregenerujú a vaša farba bude pôsobiť prirodzene. Pri farbení vlasov bylinami však nečakajte extrémne premeny, ak máte tmavé až čierne vlasy blondínka z vás nebude a platí to aj naopak. Skôr teda môžeme hovoriť o tónovaní vlasov ako o farbení. Výsledky pri ňom však často krát predčia očakávania.

Blond svetlé vlasy

Najosvedčenejším a najznámejším zosvetľovačom a zvýrazňovačom svetlých vlasov je dozaista harmanček. Spravte si z neho odvar, a teplým odvarom si umývajte umyté vlasy. Oplachovanie harmančekom opakujte celý mesiac. Ďalšou výhodou tejto kúry je že harmanček pôsobí dezinfekčne a protizápalovo, preto pôsobí aj ako liečivo na pokožku hlavy.

Koreň rebarbory vraj zas zosvetlí akúkoľvek farbu vlasov, jeho účinok bude ešte viac viditeľný, keď si vlasy necháte vysušiť na slnku. Odvar sa musí nechať na vlasoch 15 minút a potom opláchnuť.

Gaštanové a hnedé odtiene

Tieto odtiene dosiahnete odvarom z týchto prírodných surovín: listy a oplodie z vlašských orechov, listy gaštana, či dubová kôra. Skvelým tipom na dosiahnutie tmavšieho mokka odtieňa dostanete pomocou kávy. Stačí použiť klasický teplý odvar z rozomletých kávových zŕn a ním si premývať vlasy.

Červenkasté odtiene

Na pekné hrdzavé odtiene skúste použiť plody šípok, alebo červený ibištek. Odvar aplikujte na vlasy a nechajte pôsobiť po dobu cca 15 minút, potom vlasy opláchnite.

Tmavé až čierne odtiene

Na čierne vlasy použite levanduľu, indigový prášok alebo čierny slez. Odvar z týchto rastlín nechajte pôsobiť 20 – 30 minút, potom opláchnite prúdom vody.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY