19.9 C
Bratislava
nedeľa, 23 júna, 2024

Cvičenie bez drahých posilňovní

Chcete niečo urobiť so svojou postavou, ale nechcete sa ísť pretŕčať do preplnených posilňovní? Nemusíte! Ušetrite si peniaze a skúste si zacvičiť s vlastnou váhou. Je dokázané, že jednoduché cviky s vlastnou váhou sú veľakrát efektívnejšie, ako niektoré stroje v posilňovniach. Ukážeme vám 5 základných cvikov, ktoré zapoja väčšinu svalov vášho tela.

Takže rozcvičte sa a šup – šup do toho.

1) Kliky

Čím širšie ruky od seba budete mať, tým viac budú nútené vaše prsné svaly zaberať. Dôležité je, aby ste sa neprehýbali a snažili sa držať telo pevné. Zapamätajte si. Je lepšie urobiť 10 klikov poriadnych ako 30 odfláknutých. Nezabúdajte správne dýchať! Dole nádych hore výdych.

kliky

2) Brušáky

Brušáky vám môžu tiež ušetriť peniaze za drahé permanentky v posilňovniach. Tento cvik má veľa variácii a dá sa robiť v pohodlí vášho domova. Stačí vám podložka (stačí aj koberec) a …. chuť. Cvikom precvičujete hlavne brušné svalstvo.

brušáky

3) Drepy

V dnešnej dobe, keď sa už bez auta nepohneme ani na krok je dobré pravidelne precvičiť naše nohy. Drepy sú vynikajúci cvik, ktorý precvičí mnohé partie dolných končatín. Pri cvičení môžete skúsiť experimentovať a pocítite aký je rozdiel, keď napríklad vytočíte špičky viac od seba, alebo si nohy dáte len trošku širšie od seba.

drepy

4) S boľavým chrbtom to ďaleko nedotiahnete

Bolesti chrbta sú dnes veľmi častým javom. Bolesti chrbta môžeme eliminovať tým že si spevníme svalstvo okolo chrbtice, čím odbremením chrbticu zvýšeným tlakom.

5) Pekný zadok nemusí byť sen

Pekný zadok nemusí byť sen. Neveríte. Skúste denne cvičiť pár minút nasledujúci cvik a výsledky pocítite a uvidíte sami.

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY