14.9 C
Bratislava
nedeľa, 26 mája, 2024

Bolesť žalúdka

Bolesť žalúdka sa u človeka objavujú pomerne často, väčšinou ako dôsledok nevhodného stravovania. Obvykle sa objaví ak človek zje niečoho priveľa alebo nejaké nevhodné jedlo. Bolesť môže vyvolávať aj stres či úzkosť.

Terapia výživou

Pri bolestiach žalúdka úľavu najčastejšie prináša odpočinok a priloženie teplého termoforu do oblasti bolesti. Ak je bolesť spôsobená výživovou chybou (prejedením alebo otravou), úľavu prinesie práve pôst. Najúčinnejšie je nejesť aspoň pol dňa. Počas tejto doby svojmu telu doprajte veľa tekutín (čistej nebublinkovej vody). Nepite kávu ani alkohol. Ak chcete bolestiam predchádzať, odporúča sa jesť málo, ale často. Oplatí sa znížiť príjem mastnej stravy.

Bylinná terapia

Pomôžu odvary z harmančeka, medovky, mäty priepornej, ibišteka, kostihoja. Prípadne brestu červeného, ktorý môžete užívať v podobe tabletiek alebo ako prášok rozpustený v horúcej vode.

Terapia prikladaním horúcich rúk

Trite intenzívne oproti sebe dlane rúk aspoň minútu, potom priložte dlane na holé telo na oblasť žalúdka a nechajte chvíľu pôsobiť. Aspoň 10x zopakujte a v prípade pretrvávajúcich bolestí aplikujte aspoň 3x denne.

Terapia homeopatikami

Arsenicum album 6c a bryonia 6c, prípadne nux vomica (6c alebo 30c) – jedna tabletka každú hodinu počas 3 hodín.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY