23.1 C
Bratislava
nedeľa, 23 júna, 2024

Toxické potraviny a zlyhaná medicína

Žijeme v dobe nevedomosti. Média nás dennodenne kŕmia informáciami o tom ako máme žiť, čo máme jesť a že keď nebudeme chodiť na pravidelné preventívne prehliadky a nezaočkujeme sa, riskujeme, že dostaneme ťažké a „nevyliečiteľné“ choroby. Máme sa naozaj čoho báť alebo je to len jedna veľká bublina? Nestaňte sa aj vy obeťami mediálnej manipulácie a snažte sa mať oči v dnešnej dobe otvorené dokorán.

V reklamách zdravé veci nehľadajte

„Ak svoje deti máte radi, kúpte im naše cukríky – obsahujú vitamíny, ktoré potrebujú.“ Tak takúto presvedčivú frázu možno poznáte z televíznej reklamy aj vy. Veríte jej? Viete, že ak dáte svojmu dieťaťu zjesť pomaranč, tak získa oveľa viac vitamínov v porovnaní s 3 baleniami cukríkov zjedených na posedenie? Nehovoriac o vláknine a ďalších užitočných látkach, ktoré sú v ovocí zastúpené. Ak hľadáte nezdravé potraviny, zapnite si TV a sledujte reklamy. Málokedy sa v nich propaguje niečo skutočne zdraviu prospešné.

O fastfood prestávajú mať záujem aj mikroorganizmy

Sally Daviesová urobila zaujímavý pokus. Išla do svetoznámeho obchodu s občerstvením McDonalds a objednala si menu obsahujúce hamburger s hranolkami. Miesto toho, aby ho zjedla, nechala ho doma v izbe na tanieri a každých pár dní urobila z taniera záber. Čo myslíte, ako vyzeral tanier s fastfood menu po 137 dňoch? Takmer úplne rovnako – „jedlo“ v ňom sa skoro vôbec nezmenilo. Nenapadla ho ani pleseň, ani hniloba, ani nejako badateľne nezmenilo svoju farbu. Ak o tento pokrm nemali záujem mikroorganizmy, skúste hádať asi akú nutričnú hodnotu musí pre nás ako živý organizmus mať.

Nebezpečné očkovanie?

Idea očkovania má svoju logiku. Dodáme do tela škodlivú látku v dostatočne malom množstve, telo si na ňu vybuduje protilátky a v budúcnosti už na dané ochorenie neochorieme. Pekné to znie, ale fungujú novodobé vakcíny a skutočne nás aj chránia, alebo je to celé len historický nezmysel? Anita Petek-Dimmer sa vo svojej kariére intenzívne tejto téme venovala a po preštudovaní a analýze 30 000 strán rôznej literatúry a iných zdrojov prišla na to, že nebol nikde spravený poriadny výskum, ktorý by jednoznačne potvrdzoval, že očkovanie skutočne pomáha a je viac zdraviu prospešné ako škodlivé. Pre otvorenie očí odporúčam si pozrieť jej 2 hodinovú prednášku na túto tému, ktoré odhaľuje aj ďalšie skryté súvislosti. Čo si myslíte, aký dopad na bábätká a ich nerozvinutý imunitný systém má ortuť a iné ťažké kovy zastúpené v očkovacích látkach?

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY