16.6 C
Bratislava
streda, 12 júna, 2024

Oleje na bradu – všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Hustá dlhá brada je hrdosťou mnohých mužov. Ak túžite po brade hodnej závisti, musíte sa o ňu patrične starať a venovať jej čas. Pre tieto účely sú ideálnou voľno oleje na brady. Viete, čo taký olej obsahuje, ako sa používa a prečo by ste ho mali používať? V našom článku rozoberieme všetko, čo by ste o olejoch na bradu mali vedieť.

Čo je olej na bradu?

Olej na bradu sú základom pre jej starostlivosť. Ak hľadáte spôsob, ako zlepšiť vzhľad svojej brady, urýchliť jej rast alebo zväčšiť objem, pravidelné nanášanie týchto špeciálnych olejov vám môže pomôcť. Hlavnou prísadou väčšiny olejov na bradu sú prírodné oleje, ako napríklad arganový, avokádový či mandľový. Ďalšími prísadami môžu byť napríklad keratín, vitamín E či rôzne parfumové látky.

Olej dodáva fúzom, brade a pokožke množstvo živín, ktoré sú esenciálne pre ich regeneráciou a rast. Ďalšou významnou funkciou týchto prípravkov, je hydratácia. Oleje totiž pomáhajú udržiavať vodu v pokožke a brade. Výsledkom je obmedzenie tvorby lupín a vzniku nepríjemného svrbenia.

Ako sa používa olej na bradu?

Používanie oleja na bradu nie je nič zložité. Kroky si síce nemusíte zapamätať hneď, no po niekoľkých razoch ich budete ovládať naspamäť. Pred nanášaním by ste mali zistiť, koľko kvapiek oleja odporúča jeho výrobca. Veľkosť jednej dávky sa pohybuje v rozmedzí od dvoch do ôsmych kvapiek. Pre jednoduchší odhad a pohodlné dávkovanie sú niektoré oleje doplnené kvapkadlom.

Olej si rozotrite na dlane a naneste rovnomerne na celú bradu. Nezabudnite ani na pokožku pod bradou. Pre čo najefektívnejšie pôsobenie oleja na záver zakryte ošetrený porast do horúceho uteráka na približne 10 sekúnd. Uterák stačí vopred namočiť do horúcej vody a vyžmýkať.

Olej a balzam na bradu – rozdiely, ktoré by ste mali poznať

Okrem pravidelného nanášania oleja na bradu môžete starostlivosť doplniť aj o balzam na bradu a fúzy. Hlavným rozdielom balzamu a oleja je ich účinok. Zatiaľ čo olej má na starosti výživu a podporu rastu, balzam chĺpky ochráni aj pred vonkajšími vplyvmi. Brada a fúzy tak budú lepšie odolávať rôznym teplotám, vlhkosti či UV žiareniu.

Ako vybrať olej na bradu

V ponuke nájdete viacero druhov olejov na bradu, ktoré sa líšia predovšetkým svojim zložením. Okrem základných prírodných olejov obsahujú aj prídavné látky, medzi ktoré patria hlavne parfumy. Olej si tým pádom vyberajte podľa jeho vône, ktorá sa bude páčiť vám a vášmu okoliu.

Ďalšou významnou vlastnosťou olejových prípravkov na brady je ich objem. Bežne sa stretnete s fľaštičkami s objemom 10, 30 alebo 50 ml. A na koľko použití vám tieto množstvá vystačia? Pri dávkovaní štyri kvapky oleja na jedno použitie vám 10 ml vystačí približne na šesť použití.

Správna starostlivosť o bradu zlepší jej hustotu, celkový vzhľad a môže urýchliť aj jej rast. Spôsobov, ako sa o svoju bradu starať, je hneď viacero. Jedným z nich je používanie olejov na bradu. Tie dodajú vášmu porastu potrebné živiny či lesk a zlepšia jeho odolnosť. Ako sa o vašu bradu staráte vy?

Obrázky: unsplash.com

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY