2.7 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024

Najlepšie cardio cvičenia

Najlepšie cardio cvičenie je jednoducho to, ktoré bude robiť pravidelne každý deň. Vyberte si to, ktoré vás baví, a nebojte sa ho kombinovať s inými cvičeniami. Cardio cvičenie spočíva v tom že sa striedajú viaceré cvičenia v rôznych časových intervaloch. Napríklad, 15 minút cvičíte na eliptickom trenažéri, potom prejdete na 15 minút na stacionárny bicykel a dokončíte 15 minútovým behom na páse.

Cardio cvičenia môžeme rozdeliť do dvoch skupín:

Pomalé a stabilné cardio cvičenie

  • Dlhú dobu (45min – 1 hodina)
  • Nízka intenzita
  • Spaľovanie tukov nie sacharidov
  • Šetrí kĺby

Cardio s vysokou intenzitou

  • Krátke trvanie (20min – 30min)
  • Vysoká intenzita (intervalový tréning)
  • Spaľuje tony kalórií a roztočí váš metabolizmus na celý deň

Naša rada je vyskúšať oboje po dobu najmenej 6 týždňov, sledujte pokrok zaznamenávajte si svoj progres a robte si fotky či naozaj strácate telesný tuk.

Ktoré cardio cvičenie spáli najviac kalórií?

Nižšie je top 10 cardio cvičení, pri ktorých spálite najviac kalórii v prvých 30 minútach.

1. Step aerobic – jeden z najobľúbenejších cardio cvičení preferovaný ženami. Step aerobic sa zameriava hlavne nohy, boky a zadok. Môžete spáliť cca. 400 kalórií za 30 minút.

2. Bicykel – stacionárny alebo klasický, je skvelý cardio cvičenie, v závislosti na nastavenom odpore a rýchlosti môžete spáliť 250 až 500 kalórií za 30 minút.

3. Plávanie – tak ako aj beh na lyžiach je vynikajúc cardio cvičenie pretože sa jedná o precvičenie celého tela. Plávanie je dobré ako medzi cvičenie medzi inými cardio aktivitami. Plávaním pŕs môžete spáliť približne 400 kalórií za 30 minút.

4. Tenis – šprint zo strany na stranu je vynikajúce cardio cvičenie. 70 kilová osoba spáli viac ako 400 kalórií za 30 minút.

5. Horolezectvo – je nielen cardio cvičenia, ale taktiež využíva silu rúk a nôh. Lezením sa dá spáliť až 380 kalórií za 30 minút.

6. Beh na lyžiach – je neuveriteľné cardio cvičenie či už na trenažéri alebo vonku na snehu. Zahŕňa hornú aj dolnú časť tela. 70 kilová osoba môže spáliť cca 330 kalórií za 30 minút.

7. Beh – je skvelé cardio cvičenie, pretože všetko, čo potrebujete, je pár kvalitných bežeckých topánok. 70 kilová osoba môže ľahko spáliť 300 kalórií za 30 minút.

8. Eliptický trenažér – je vynikajúca cardio cvičenia a skvelý spôsob, ako budovať vytrvalosť. 70 kilová osoba môže spáliť asi 300 kalórií za 30 minút.

9. Veslovanie – je cardio cvičenie ale súčasne aj neuveriteľné cvičenie na posilňovanie rúk.70 kilová osoba môže spáliť asi 300 kalórií za 30 minút.

10. Chôdza – rýchla chôdza je menej namáhavá forma cardio cvičenia. Chôdzou môžete spáliť až 180 kalórií za 30 minút. Pridaním šprintu a chôdze do svahu môžete zvýšiť množstvo spálených kalórií.

Pre ľudí ktorí milujú HIIT (High Intensity Interval Training) – vysoko intenzívny intervalový tréning ponúkame 3 najlepšie cardio cvičenia, ktoré poskytnú úžasné výsledky!

1. Skákanie cez švihadlo – to je jedna z najjednoduchších a pritom najúčinnejších cvičení. Iba 15 až 20 minút, skákania cez švihadlo vám poskytne jedinečné cvičenie celého tela. Skákanie cez švihadlo je ideálny pre kardiovaskulárnu vytrvalosť a zlepšuje výkon pre prakticky každý šport – tenis, basketbal, futbal, lyžovanie, volejbal a ďalšie. Toto jednoduché cvičenie je tiež skvelé pre koordináciu očí a rúk, bočný pohyb nôh a rýchlosť rúk a obratnosť.

2. Šprint – šprintovanie nielenže spaľuje obrovské množstvo kalórií, ale udrží váš metabolizmus rozpumpovaný na dlhú dobu. Šprintovanie v kombinácii s behom vám môže priniesť úžasné výsledky

3. Spinning – Toto vysoko intenzívne cvičenie na hudbu, ktoré simuluje náročnú jazdu na bicykli – kopce, údolia v rôznych rýchlostiach a to všetko pod taktovkou inštruktora.

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY