26.1 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024

Je online fitness budúcnosťou cvičenia?

Fitness aplikácie zaznamenali v druhej dekáde 21. prvého storočia obrovský nárast, no počas pandémie ich popularita a generované príjmy nabrali úplne nový rozmer. Keď sa zatvorili fitnes centrá, začali sa milióny ľudí spoliehať na tieto aplikácie, aby naplnili svoje potreby v oblasti zdravia a cvičenia. A nezdá sa, že by sa to malo čoskoro zmeniť, keďže prognózy naznačujú, že môže ísť o dlhodobejší trend.

Svet digitálneho a online fitnessu sa za posledné dva až tri roky nesmierne rozrástol, pričom k najvýraznejšiemu rastu došlo v rokoch 2020 a 2021. V prieskume celosvetových trendov v oblasti fitness za rok 2021, ktorý uskutočnila spoločnosť ACSM, sa online trénovanie vôbec po prvýkrát umiestnilo na prvom mieste. Aj po opätovnom otvorení fitness centier po pandémii majú ľudia stále záujem o domáce a online fitness riešenia. Rastúci trend a popularita fitness aplikácií pokračuje, pričom sa predpokladá, že príjmy v tomto segmente dosiahnu v roku 2023 19,33 miliardy dolárov a do roku 2027 33,04 miliardy dolárov.

Od digitálnych peňaženiek a online bankových riešení až po športové stávky a online kasína sa ľudia na celom svete čoraz viac spoliehajú na svoje mobilné zariadenia. Ich typický slogan „kedykoľvek a kdekoľvek“ je pre ľudí najväčším lákadlom a naše mobilné zariadenia nám naozaj umožňujú nepretržitý prístup do digitálneho sveta. V odvetví fitnessu to nie je inak – pandémia spustila digitálnu revolúciu, ktorá sľubovala, že zmení spôsob cvičenia a ponúkne ľuďom možnosť cvičiť kdekoľvek a v čase, ktorý im vyhovuje.

Fitness aplikácie sú vynikajúcimi nástrojmi na sledovanie, správu a udržiavanie kondičných cieľov. Dajú sa stiahnuť do akéhokoľvek mobilného zariadenia, od telefónov až po tablety a iPady, a poskytujú prístup do rozsiahlej knižnice cvičebných videí na požiadanie, pričom často umožňujú aj vytvorenie účtu, kde si používateľ zaznamenáva svoje cvičenia. Pomáhajú zákazníkom udržiavať cvičebný režim bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, a zároveň im poskytujú usmernenie, motiváciu a možnosť sledovať svoj pokrok.

Hoci cvičenie v posilňovni alebo vo fitness štúdiu má nesporné výhody vrátane praktickej podpory, ak klient pracuje priamo s osobným trénerom alebo trénerom na skupinovom cvičení, aplikácie sa vyvíjajú tak, aby spĺňali aj tieto potreby. Ľudia si síce užívajú výhody a pohodlie cvičenia doma, no stále chcú mať pocit zodpovednosti, ktorý prichádza s trénerom alebo programom, ktorý treba dodržiavať. Mnohé fitness aplikácie sa v súčasnosti predávajú ako zdroj fitness obsahu na požiadanie a naživo, ako aj ako služba prispôsobená jednotlivcom.

Fitness aplikácie môžu obsahovať aj množstvo ďalších zdrojov, napríklad recepty na zdravé stravovanie, aby ste si mohli prispôsobiť stravu podľa tréningu, alebo nástroje na zlepšenie pohody, napríklad meditáciu. Tento komplexný prístup je pre ľudí veľmi atraktívny, pretože majú pocit, že na jednom mieste môžu získať všetko, čo potrebujú.

Populárne nie sú len fitness aplikácie. Rastie aj popularita nositeľných fitness zariadení, ako sú smart hodinky Apple, ktoré merajú pohyb svojho majiteľa a ponúkajú zdravotné informácie. Tieto inteligentné hodinky možno spárovať s fitness aplikáciami, ktoré poskytujú okamžité štatistiky a údaje o zdraví. Okamžité výsledky motivujú, takže trend nositeľných fitness zariadení priam robí zázraky v odvetví fitness aplikácií.

Keďže koniec stúpajúceho trendu fitness aplikácií nie je na dohľad a neustále sa vyvíjajúce technológie robia aplikácie dostupnejšími a umožňujú zaškrtnúť viac splnených fitness políčok, musia sa tieto aplikácie popasovať jedine s konkurenciou. V súčasnosti sú na výber tisíce aplikácií s rôznymi predplatnými a ponukami, takže ak sa chcú udržať na vrchole zoznamu, musia tieto aplikácie naozaj poskytnúť všetko.

Zdroj obrázku: unsplash.com

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY