22.2 C
Bratislava
pondelok, 17 júna, 2024

Domáca oxygenoterapia – aké sú jej výhody?

Domáca oxygenoterapia je jedným z najdôležitejších postupov v medicínskej starostlivosti o pacientov s rôznymi respiračnými problémami. Táto terapia umožňuje ľuďom s ochorením dýchacích ciest alebo chronickými respiračnými chorobami lepšie dýchať. Okrem toho zvyšuje kvalitu ich života, a to priamo v pohodlí domova.

Čo je oxygenoterapia?

Domáca oxygenoterapia je postup, ktorý umožňuje pacientom prijímať kyslík z prístroja, ktorý je schopný ho generovať a dodávať do dýchacích ciest. Táto terapia sa často predpisuje ľuďom, ktorí trpia ochoreniami, ako je chronická obštrukčná pľúcna choroba (COPD), hypoxia, alebo iné respiračné ochorenia. Okrem toho, že má viacero výhod pre rôzne skupiny pacientov, využívajú ju tiež profesionálni aj intenzívne trénujúci amatérski športovci.

Oxygenoterapia môže zlepšiť hladinu kyslíka v krvi, pomáha pri dýchaní a zmierňuje príznaky ochorení, ako je dusenie, únava a srdcové problémy. Na webovej stránke Zdravotnatechnika.sk nájdete široký výber lekárskych prístrojov vrátane domácej oxygenoterapie.

Zlepšenie kvality života pre pacientov s respiračnými problémami

Domáca oxygenoterapia má niekoľko výhod. Po prvé, umožňuje pacientom s respiračnými problémami zlepšiť kvalitu svojho života. Pacientom umožňuje lepšie dýchať a tí majú viac energie na vykonávanie každodenných úkonov. Okrem toho môžu pacienti túto terapiu absolvovať v pohodlí domova. To znižuje stres z pravidelných návštev nemocnice alebo lekárskeho zariadenia.

Môže mať podobu komplexného kyslíkového prístroja, prenosného zariadenia na invalidný vozík aj kyslíkového spreja. Formou kyslíkovej terapie je tiež kyslíková voda. Lekárske prístroje na domáce použitie, ako sú aj kavitačné kozmetické prístroje, sa používajú jednoducho a sú prispôsobené aj pre laikov.

Zdravotnícku techniku ponúka aj firma KRÁSNÝ – zdravotnická technika s.r.o., ktorá produkty expeduje aj na Slovensko.

Zdroj obrázka: EZ-Stock Studio / Shutterstock.com

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY