23.1 C
Bratislava
nedeľa, 23 júna, 2024

Zdravie a pohoda, ide dokopy! Počuli ste už o venušiných guličkách?

Venušine guličky a ženské panvové majú významný vplyv na ženské zdravie a pohodu. V tomto článku si bližšie predstavíme, čo to sú venušine guličky a akú dôležitú úlohu zohráva ženské panvové dno pre celkovú pohodu a zdravie ženy.

Venušine guličky, známe aj ako kegelove guličky, sú malé guličky, ktoré sa zavádzajú do vagíny. Účelom týchto guličiek je posilniť svaly panvového dna, čo môže mať pozitívny vplyv na celkové ženské zdravie.

Panvové dno ženy tvorí komplexný systém svalov, väzov a tkanív, ktorý poskytuje podporu orgánom panvového dna, ako sú močový mechúr, maternica a konečník. Svaly panvového dna zohrávajú dôležitú úlohu v udržiavaní týchto orgánov v správnej polohe a podporujú ich správne fungovanie. Avšak rôzne faktory, ako tehotenstvo, pôrod, starnutie alebo nesprávne návyky, môžu oslabiť svaly panvového dna a spôsobiť problémy.

Pozrime sa na to, ako sú tieto dve témy prepojené a aký vplyv majú na zdravie ženy.

História guličiek

Venušine guličky majú pôvod v Japonsku a pôvodne boli nazývané „Ben Wa“ guličky, aj preto ich dnes niekde môžete nájsť pod týmto pojmom, ide o ten istý produkt ako venušine guličky.  Tradične sa verilo, že ženy, ktoré používali Ben Wa guličky, mali silnejšie svaly panvového dna, čo prispievalo k ich celkovému zdraviu, dobrej kontrole nad močením a lepšiemu sexuálnemu uspokojeniu.

V priebehu času sa venušine guličky stali populárne nielen v Japonsku, ale po celom svete. Moderné vaginálne guličky sú často vyrobené z bezpečných materiálov, akým je napríklad silikón. Siahnuť po silikónových venušiných guličkách odporúčame aj my.

Prečo by žena mala posilňovať svoje panvové dno?

Prevencia inkontinencie: Silné svaly panvového dna pomáhajú udržiavať močový mechúr a močové cesty v správnej polohe. Oslabené svaly môžu spôsobiť únik moču, čo je známe ako inkontinencia. Cvičením panvového dna je možné predchádzať a zmierniť toto nepríjemné ochorenie.

Podpora počas a po tehotenstva: Počas tehotenstva a pôrodu je panvové dno vystavené veľkému tlaku. Silné svaly môžu pomôcť žene udržiavať stabilitu panvy a minimalizovať riziko prolapsu orgánov alebo iných problémov počas tohto obdobia.

Zlepšenie sexuálneho zážitku: Silné svaly panvového dna môžu prispieť k lepšiemu sexuálnemu uspokojeniu. Tieto svaly zohrávajú dôležitú úlohu pri dosahovaní orgazmu a ich posilnenie môže viesť k intenzívnejším a príjemnejším sexuálnym zážitkom. A to už je dôvod, prečo začať s posilňovaním.

Ako si vybrať správne guličky?

Pri výbere správnych venušiných guličiek je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ktoré vám pomôžu nájsť tie, ktoré budú najlepšie vyhovovať vašim potrebám a pohodliu. Tu sú niektoré tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere:

  1. Veľkosť a hmotnosť: Guličky prichádzajú v rôznych veľkostiach a hmotnostiach. Začnite s menšími a ľahšími guličkami, ak ste začiatočníčka, a postupne sa posúvajte na väčšie alebo ťažšie, ak cítite, že vaše svaly sú dostatočne posilnené.
  2. Materiál: Venušiné guličky sú vyrobené z rôznych materiálov, vrátane silikónu, plastu alebo kovu. Zvolte také, ktoré sú hypoalergénne, my odporúčame silikónové venušine guličky.
  3. Šnúrka alebo bez šnúrky: Niektoré venušiné guličky majú medzi nimi spojovaciu šnúrku, ktorá uľahčuje ich vkladanie a odstránenie. Iné môžu byť navrhnuté tak, aby ich bolo možné vložiť bez šnúrky. Ak ste začiatočníčka, rozhodne odporúčame tie so silikónovou šnúrkou, látková šnúrka nie je vhodná, môžu sa na nej šíriť baktérie.
  1. Správny lubrikačný gél a uskladnenie: K zavedeniu guličiek budete potrebovať aj lubrikačný gél. Ak sa rozhodnete pre silikónove guličky, lubrikačný gél musí byť na vodnej báze, aby sa guličky nepoškodili. Je dôležité myslieť aj na skladovanie guličiek, odporúčame zvoliť praktické úložne vrecúško, ktoré nájdete na iSEXshop.sk Vrecúško chráni guličky pred prachom a nečistotami.

Dôležité je mať na pamäti, že každá žena je iná a to, čo funguje pre jednu, nemusí fungovať pre druhú. Je dôležité vyskúšať rôzne možnosti a nájsť také venušiné guličky, ktoré budú najpríjemnejšie a najefektívnejšie pre vaše individuálne potreby.

Tiež je dôležité povedať, že posilňovanie panvového dna by malo byť súčasťou celkovej cvičebnej rutiny a ženy by mali venovať pozornosť aj iným aspektom svojho zdravia, ako je správna výživa a aktívny životný štýl. Pred začatím akéhokoľvek cvičenia na posilnenie panvového dna by malo byť vhodné konzultovať s odborníkom na ženské zdravie, aby sa zabezpečilo bezpečné a efektívne cvičenie.

Zdroj obrázka: www.iSEXshop.sk

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY