24.8 C
Bratislava
pondelok, 20 mája, 2024

Kabelka sa hodí na každý deň, ruksakom si však šetríte chrbticu

Ak sa práve rozhodujete, akú kabelku si kúpiť do vášho šatníka, rozhodnutie dobre zvážte. Chystáte sa kabelku využívať na bežné drobnosti, ktoré nesmú chýbať po ruke žiadnej žene? Ak sú to naozaj len drobnosti, v poriadku. Ak však plánujete v kabelke nosiť väčšiu záťaž, určite siahnite po ruksaku, ktorý šetrí váš chrbát na rozdiel od kabelky, pri ktorej by ste veľkú záťaž nosili len na jednom pleci a podporovali tým zhrbený postoj tela.

Kabelka na každý deň

Klasickou kabelkou nikdy nič nepokazíte. Či už hľadáte niečo malé a kompaktné, alebo niečo priestranné, na výber máte z mnohých rôznych štýlov. Od klasických dizajnérskych tašiek až po jednoduché dámske kabelky v neutrálnych farbách, môžete nájsť tašku, ktorá vyhovuje vášmu štýlu a osobnosti.

Vždy sa však snažte v kabelke udržiavať poriadok, nenosiť v nej tisíc zbytočností a pravidelne veci v nej triediť. Zbavíte sa tak zbytočnej váhy, ktorú v kabelke nosíte. Myslite na to, že každý hrebeň, lak na vlasy či voňavka preťažujú vaše plecia.

Myslite na svoju chrbticu

Nezabúdajte však na to, že nosenie ťažkej preplnenej kabelky nie je úplne ideálnym riešením pre zdravie vašej chrbtice. To je dôvod na to, aby ste mali vždy po ruke dámsky ruksak, ktorý je skvelým prostriedkom na prenášanie všetkého ťažšieho, čo potrebujete pri každodenných dobrodružstvách.

Batoh je pre dnešné zaneprázdnené ženy nevyhnutnou súčasťou šatníka. Okrem nosenia notebooku ho možno použiť aj na uloženie potravín, oblečenia do posilňovne, toaletných potrieb a iných vecí. Správna veľkosť a štýl vám pomôžu udržať si organizáciu a pohodlie počas cestovania či pracovných dní.

Existuje mnoho rôznych typov dámskych batohov, preto je dôležité nájsť ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a pohodliu chrbtice. Ak sa chystáte na turistiku alebo cyklistiku, môže byť ideálny ľahký batoh. Do práce vám bude skôr vyhovovať elegantnejší ruksak vhodný aj ku štýlovým kabátom.

Zdroj obrázku: Sabelnikova Olga / Shutterstock.com

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY