23.9 C
Bratislava
pondelok, 22 júla, 2024

Zázračný smiech

Veselí ľudia nemusia toľko cvičiť a moriť sa v posilňovni. Obyčajný srdečný smiech, ktorému sa tak radi venujú, totiž dokáže zázraky. Burácajúce chi-chi-chi uvoľňuje celé telo, premasíruje bruško, vyvolá pocity šťastia a prispeje aj k chudnutiu. Ak sa aspoň párkrát denne poriadne nezasmejeme, oberáme sa o jeden z najprirodzenejších prostriedkov na dobrú kondíciu a zdravie.

Smiech precvičuje najmä svaly tváre, ale aj ďalších 80, ktoré sa nachádzajú medzi hlavou a bruchom. Desaťkrát sa zo srdca rozosmiať dá telu zabrať rovnako ako desať minút džogingu. Minúta smiechu dokáže nahradiť až trištvrtehodinku uvoľňovacieho cvičenia.

Pod vplyvom tejto radostnej gymnastiky dokonca povolia aj nepríjemné svalové kŕče. Salva smiechu dôkladne premasíruje žalúdok a bruško. Podporuje správne trávenie a zaberá rovnako dobre, ako prostriedky na preháňanie. Pomáha pri liečení astmy, migrény, bolesti chrbta. Posilňuje srdce, umožňuje rozprúdiť krvný obeh a znížiť krvný tlak. Úprimne sa zasmiať v nepríjemnej situácii pôsobí upokojujúco. Spomalí sa totiž vyplavovanie stresového hormónu, adrenalínu. Srdce potom bije pomalšie, svaly prestanú byť kŕčovito zovreté, mozog dostáva viac energie. Preto keď sa zasmejeme, môžeme riešiť aj stresové situácie s nadhľadom. Vtipkovanie a nefalšované chichotanie podporujú produkciu endorfínov, hormónov šťastia. Dokážu poriadne zdvihnúť náladu, priniesť nám pocity pohody, šťastia a zahnať chmúrne pocity. Okrem toho hormóny šťastia zmierňujú bolesti hlavy či dokonca zubov. Preto, venujte sa najľahšej gymnastike na svete!

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY