23.1 C
Bratislava
nedeľa, 23 júna, 2024

Späť do formy? Dodržiavajte tieto 3 jednoduché zásady

Sviatky sú za nami a s nimi aj nekonečné vyjednanie chladničky. Zostala vám z neho spomienka v podobe kilogramov navyše? Zbavte sa ich s našou pomocou.

Patrí cvičenie k vaším novoročným predsavzatiam? S túžbou vrátiť sa k predsviatočnej váhe vám okrem pevnej vôle pomôže aj niekoľko zásad. Dodržiavajte tieto 3 základné. Pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov je dôležitá najmä vhodná výbava. Pozrite si Exisport výpredaj a nakúpte športové oblečenie a doplnky za výnimočne nízke ceny.

Začnite pohybom

Ruku na srdce a bez výhovoriek – venovať sa pohybu môžete kedykoľvek a kdekoľvek. A vy to dobre viete. Tak napríklad, aj obyčajná ranná prechádzka do práce je skvelým začiatkom k pravidelnému pohybu. A po práci si ju môžete zopakovať.

Hovoríte si, že chôdza nie je nič pre vás? Skúste šport. Môže to byť niečo sezónne (lyžovanie či bežkovanie) alebo celoročné (plávanie). V neposlednom rade sa môžete obrátiť na profesionálneho trénera vo fitness centre. Ak máte dostatočne pevnú vôľu, cvičiť môžete aj vo vlastnej réžii doma. Máte problém prinútiť sa do cvičenia? Máme pre vás jednoduchú pomôcku. Potrebné veci si pripravte už večer. Ráno po zobudení si ich len zoberiete a s úsmevom sa pustíte do cvičenia.

Pokračujte pitným režimom

Dopĺňanie tekutín je pri cvičení dôležitejšie ako zvyčajne. Počas cvičenia alebo vykonávania rôznych fyzických činností telo vylučuje niekoľko litrov tekutín. To znamená, že ich následne potrebuje doplniť.

Vo všeobecnosti platí, že by ste denne mali vypiť približne 2,5 l tekutín. Toto množstvo je, samozrejme, rôzne. Závisí od typu vášho organizmu. Pitný režim by mala tvoriť predovšetkým čistá voda. Pri cvičení ju môžu doplniť minerálne vody na doplnenie potrebných minerálov a nesladené čaje.

Snahu zakončite jedálničkom

Väčšina ľudí sa snaží schudnúť tak, že sa rozhodne jesť čo najmenej. To však nie je cesta k zdravému a udržateľnému chudnutiu. K lepšej postave musíte pravidelne konzumovať vyvážené jedlá. Ak potrebujete pomôcť so zostavením jedálnička, obráťte sa na profesionála. Neviete sa vzdať sladkostí? Využite Myprotein zľavový kód a vychutnávajte si zdravé sladkosti a snacky bez výčitiek aj počas chudnutia.

Akým chybám sa pri chudnutí vyvarovať?

V snahe schudnúť čo najviac a čo najrýchlejšie sa môžete dopustiť viacerých chýb. Dajte si na ne pozor, môžu vašu cestu sa vysnívanou postavou značne predĺžiť.

• Nevynechávajte jedlá – konzumujte menšie porcie 3 – 5-krát denne.

• Nestresujte sa, že nechudnete – proces chudnutia je u každého iný. Buďte disciplinovaní a uvidíte, že sa výsledky dostavia.

• Nepreháňajte to s cvičením – doprajte telu dostatok oddychu na regeneráciu a oddych.

Rada na záver: Na cestu za lepšou postavou si nájdite spolubojovníka. Vo dvojici sa vám bude cvičiť jednoduchšie a môžete sa navzájom podporovať.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY