26.8 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024

Prírodné afrodiziaká

Slovo „afrodiziakum“ pochádza z gréckej mytológie, podľa bohyne lásky a zmyselnosti, Afrodity. Prírodné afrodiziaká používajú ľudia už celé tisícročia a ich účinky boli často krát aj vedecky potvrdené. Dobré afrodiziakum by malo mať hneď niekoľko vlastností. Malo by v prvom rade pomôcť odbúrať zábrany, ale bez toho, aby sa človek cítil omámený. Ďalej by malo zvýšiť a predĺžiť výkonnosť, vzrušenie aj sexuálne napätie, naštartovať libido a zintenzívniť orgazmus.

Za jedno zo zaručených afrodiziak sa považuje med. Nie nadarmo sa s mladomanželmi spájajú „medové týždne“. Vyskúšať môžete samostatný med, ale stimulujúco pôsobí aj v kombinácii s koreninami. Z nich je veľmi účinná voňavá škorica, ktorá vplýva na pohlavné žľazy, čím vyvoláva chuť na milovanie. Legenda hovorí, že kráľovná zo Sáby opantala kráľa Šalamúna nielen svojou inteligenciou a bohatstvom, ale aj vôňou. Keď prišla do Jeruzalema, natrela svoje telo olejom zo škorice. Kráľ Šalamún jej nedokázal odolať.

Podobné účinky ako škorica majú čili i vanilka. Z korenín taktiež pomáha rozmarín, aníz, čierne korenie, mak, muškátový orech, oregano, vavrín, či klinčeky.

Známe afrodiziakum – ženšen – podľa tradičnej čínskej medicíny udržuje v rovnováhe energiu jing a jang, čím predchádza vzniku mnohých ochorení. Ženšen zlepšuje libido, potenciu a erekciu, pomáha prekonávať námahu a účinne regeneruje svaly. Často sa pridával do alkoholických nápojov.

Na rozprúdenie sexuálnej energie sa zvyknú používať aj potraviny, ktoré pripomínajú ľudské pohlavné orgány. Sú to rôzne mäkkýše, lastúrniky a býčie žľazy. Zvlášť dávame do pozornosti pravý kaviár!

Z ríše ovocia a zeleniny medzi afrodiziaka radíme ďatle, figy, granátové jablko, avokádo, jahody, banány, ďalej sú to paradajky, zeler, cesnak, špargľa, hľuzovka či pór.

Pozrite si zoznam známych afrodiziák na stránke https://erekcia.guru/tema/afrodiziaka/ – dostupné sú prípravky pre mužov, aj ženy.

Bylinkové afrodiziaká

Medzi bylinkové afrodiziaká radíme najmä tieto: mandragora, saturejka, mäta, šalvia, zázvor, bazalka, šafran, maka.

Mandragora sa najčastejšie pridávala do vína. Koreň vzbudzoval pohlavnú túžbu u chladných ľudí.

Saturejka sa už odpradávna používala pre povzbudzujúce účinky na ľudský organizmus. A opäť sa macerovala, ako inak, než vo víne.

Na klasický nápoj lásky potrebujeme:
50 g vňate saturejky, po 20 g vňate yzopu a mäty, po 10 g listov orecha, vňate bazalky, koreňa lastovičníka a vňate ľubovníka (ideálne sú čerstvé bylinky), 1 až 2 litre kvalitného červeného vína

Zmes byliniek nasypeme do väčšej fľaše, najlepšie z tmavého skla, doplníme červeným vínom a necháme dva týždne vylúhovať. Potom sa nápoj scedí a pije ráno a večer po dobu dvoch až troch týždňov.

Shakespeare spomína mätu spolu s levanduľou a rozmarínom, že pomáha stimulovať pánov v strednom veku k lepším výkonom. Mytologický príbeh rozpráva o tom, ako Persephone, kráľovná podsvetia, premenila nymfu Mint na bylinku a zasadila ju do zeme, pretože žiarlila na manžela a myslela si, že Mint je neodolateľná. Ale márne, on aj naďalej obdivoval jej vôňu mäty a chuť.

Vojakov v starovekom Grécku vítali ich manželky so šalviovým čajom. Ten vraj slúžil na podporu plodnosti a posilnenie gréckej rasy. Čaj má veľmi silnú vôňu a musí sa používať s mierou.

Zázvor podľa tradičnej ajurvédskej medicíny dodáva telu teplo – oheň a tým dráždi pohlavné orgány. Má i všeobecne tonizujúce a stimulačné účinky. Zázvor bol už v staroveku považovaný za zdroj sily lásky. Muži, ktorí pili čaj z kvetov zázvoru, boli veľmi dobrými milencami. Ak dievčina nosilo veniec z bielych kvetov zázvoru, znamenalo to výzvu.

Bazalka vo svojej vlasti Indii získala povesť afrodiziaka – starci kmeňa žuvali čerstvé listy. Verilo sa, že ak v dome kvitne bazalka, znamená to, že sa do neho dostane mladé dievča, pretože listy bazalky pripomínajú dievčenské genitálie. Paradajky, tzv. jablká lásky v kombinácii s nasekanou bazalkou sú silným afrodiziakom najmä pre ženy.

Podľa islamskej medicíny šafran posilňuje pohlavný pud u mladých chlapcov. V starom Grécku sa zas používal na vyvolanie intenzívneho orgazmu u žien.

Na záver dávame do pozornosti u nás neznámu maku peruánsku, zvanú aj peruánska viagra, ktorá je považovaná za zázračnú bylinku pri liečbe neplodnosti. Jej pozitívny vplyv na plodnosť žien i mužov vyjadrujú indiáni vetou: „MACA má moc darovať bezdetným manželom potomkov“. Maka má pozitívny vplyv na tvorbu a kvalitu spermií, pomáha pri impotencii, zvyšuje libido a vitalitu, stimuluje sexuálnu aktivitu človeka.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

1 komentár

Komentáre sú uzavreté.

POSLEDNÉ ČLÁNKY