15.6 C
Bratislava
štvrtok, 30 mája, 2024

Pastelové rohové sedačky – najnovší interiérový trend pre milovníkov kawaii štýlu

Odvážny, farebný, pritom jemný a útulný – takto sa dá niekoľkými slovami opísať kawaii. Tento vo svete čoraz populárnejší dizajnový trend, prevzatý priamo z japonskej kultúry, zaplavuje naše domovy vlnou pastelových farieb a sladkosti. Moderné rohové sedačky sa môžu stať ozajstnými hrdinami týchto svetlých, pozitívnou energiou nabitých priestorov – ktorý model si vybrať?

Čo je to kawaii?

Kawaii je japonské slovo, ktoré znamená „roztomilý“, „sladký“ alebo „pekný“. V oblasti dizajnu označuje štýl, ktorý je inšpirovaný japonskou popkultúrou, motívmi mangy a anime. Vyznačuje sa používaním pastelových farieb, jednoduchých geometrických foriem a elegantných detailov. V praxi je kawaii štýlom ktorý upúta pozornosť, ale nevnucuje sa, vytvára útulnú atmosféru a umožňuje vyjadriť vlastnú osobnosť.

Estetika kawaii nepochybne dodáva interiérom ľahkosť a nádych sviežosti. Je to výrazne ženský štýl, hoci v súčasnosti sa čoraz častejšie vyskytuje aj v rodovo neutrálnej forme. Isté je jedno: v tejto estetike nie je miesto pre strnulosť alebo vážnosť – na dennom poriadku tu je hravosť a rozmanitosť farieb, vzorov a foriem. Takto zariadené priestory sú útulné a zároveň výrazné, prekypujú životom a šarmom. Sú oslavou radosti a bezstarostnosti. Máte radi pastelové farby? Pozrite sa, ako vytvoriť v obývačke módne kawaii usporiadanie s modernou rozkladacou rohovou sedacou súpravou.

Dámska obývacia izba v štýle kawaii s modernou rohovou sedačkou v hlavnej úlohe

V obývacej izbe v štýle kawaii by rohová sedačka mala v predstavení farieb a foriem hrať hlavnú úlohu, podobne ako umelec na javisku. Obývačka môže mať ženský ráz, v ktorom dominujú pastelové ružové, modré a fialové farby nielen na čalúnení rozkladacej rohovej sedačky, ale prenikajú aj do všetkých doplnkov – od vankúšov cez závesy až po obrazy.

Forma čalúneného nábytku zohráva nemenej dôležitú úlohu: v štýle kawaii kraľujú krivky. Moderná rohová sedačka by mala byť navrhnutá s ohľadom na jemnosť a delikátnosť tvarov a zároveň pozývať k odpočinku vďaka mäkkému pružnému sedisku, do ktorého sa môžete ponoriť a nechať sa unášať pohodlím. Princíp oblých tvarov sa oplatí využiť aj pri výbere ďalšieho nábytku.

Dávate prednosť trochu nenápadnejšiemu usporiadaniu? Vyberte si nábytok v tónovanom farebnom prevedení: béžovom, v odtieni holubičej sivej alebo krémovej – nájdete ho v kategórii rohových sedačiek v obchode agatanabytok.sk. Umiestnite ju na modrom pozadí, aby pripomínala oblak pohybujúci sa po oblohe počas slnečného dňa. Potom pridajte pastelové akcenty na stenách alebo drobných dekoratívnych prvkoch.

Pastelová moderná rohová pohovka s funkciou spania – nielen do kawaii obývačky

Očarujúca, svetlá a zároveň praktická moderná rohová sedačka s funkciou spania sa môže stať aj srdcom izby v kawaii štýle pre mladých. Bude nielen miestom na spanie a odpočinok, ale predovšetkým kľúčovým dekoratívnym prvkom vnášajúcim do miestnosti bezstarostnú, dievčenskú náladu.

Útulný a mäkký kus nábytku sa stane ideálnym miestom na štúdium, večerné čítanie knihy, sledovanie filmu s kamarátkami alebo popoludňajšie zdriemnutie. Kawaii je o harmónii, ale aj o troche bláznivosti. Zariaďte izbu svojej tínedžerke nielen pastelovou rohovou sedačkou, ale aj bielym nábytkom oblých tvarov, plagátmi s motívmi anime, nadýchanými kobercami, farebnými lampami a neónmi na stenách, ktoré vytvoria čarovnú atmosféru.

Štýl kawaii prináša do našich domovov závan sviežosti a radosti. Vďaka vhodne vybranej modernej rohovej sedačke sa obývačka stane miestom stretnutí a izba pre mladých priestorom plným kreativity a pozitívnej energie. Takto zariadené útulné a očarujúce interiéry sú spoľahlivým útočiskom pred každodenným zhonom.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY