22.2 C
Bratislava
pondelok, 17 júna, 2024

Jednoduché spôsoby, ako sa raz a navždy rozlúčiť s nedokonalosťami pleti

Pleť patrí nielen k najväčšej, ale aj najvyťaženejšej časti tela, pretože prichádza do kontaktu s vonkajším prostredím, ktoré nie je vždy ideálne. Výsledkom je jej pomerne časté a dokonca trvalé poškodenie. Našťastie nám ale moderná medicína a jej nástroje liečby umožňujú krásu pleti zachovať, alebo obnoviť. Ako?

Nielen v oblasti estetickej medicíny sa neustále objavujú nové a inovatívne metódy na zlepšenie vzhľadu a samozrejme aj na odstránenie nežiaducich problémov, pri ktorých využití sú často najviac potrebné bezpečné elektrické zásuvky a samotný prístroj sa už o všetko dôležité postará. Dve z takýchto populárnych techník sú laserová epilácia a odstránenie bradavíc.

Ide o postupy, ktoré získali veľkú popularitu pre svoju efektívnosť, bezpečnosť a dlhodobé výsledky. Poďme sa teda na ne a ich výhody bližšie pozrieť.

Laserová epilácia ako dokonalé riešenie pre hladkú a bezchybnú pokožku

Dobrá laserová epilácia je metóda odstraňovania nežiaduceho ochlpenia, ktorá ponúka dlhodobé a niekedy aj trvalé výsledky v podobe krásnej pokožky bez chĺpkov. Metóda funguje na princípe použitia laserového svetla, ktoré sa selektívne zameriava na melanín – tmavú farbu vo vlasoch. Laserové svetlo preniká do vlasového folikulu a tepelnou energiou ho zničí, čo vedie k zastaveniu rastu nových vlasov.

V porovnaní s tradičnými metódami ako holenie, voskovanie alebo používanie depilačných krémov, laserová epilácia ponúka dlhodobé výsledky a často sa stáva trvalým riešením.

Laserové odstránenie bradavíc bez jaziev

Bezbolestné odstránenie bradavíc pomocou laseru je ďalšou populárnou procedúrou v estetickej medicíne. Aj keď sú mnohé bradavice väčšinou neškodné kožné lézie, z estetického hľadiska môžu byť nepríjemné alebo spôsobovať nepohodlie.

Laserová technológia poskytuje efektívny spôsob aj v tomto smere a pomáha odstrániť bradavice bez chirurgického zákroku. Laserový lúč sa zameriava na bradavicu, čím sa zničia bunky, ktoré ju tvoria.

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov môže byť niekedy potrebných viacero sedení, dôležité však je, že sa postupne bradavica zmenšuje a nakoniec úplne zmizne. Celý proces je bezbolestný a bez jaziev.

Takže, ak chcete mať na leto krásnu pokožku bez nevzhľadného ochlpenia a bradavíc, môžete to vyskúšať s týmto riešením, ktoré musí byť vykonávané odborným lekárom, dermatológom.

Zdroj obrázka:Stanislaw Mikulski/Adobe.com

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY