17.7 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024

Ako pomôcť svojmu partnerovi ak mu to v posteli nefunguje?

 Aj keď sa o mužoch hovorí, že už pri obyčajnej nádche spisujú závety, často je to úplne naopak: dostať ich k lekárovi je priam nemožná úloha. A hlavne ak ide o nejaký chúlostivý problém. Napríklad taký, ktorý sa týka ich „pýchy“.

Majú problémy vášho partnera zjavnú príčinu alebo nie?

Častým problémom, s ktorým sa stretávajú muži hlavne po štyridsiatke, je erektilná dysfunkcia. Áno, naozaj je to častý problém. Ak je toto problém aj vo vašom vzťahu a váš partner už má 40. rok života za sebou, nemyslite si, že iné páry toto neriešia. Niekedy sa dokonca uvádza, že v tomto veku trpí erektilnou dysfunkciou takmer polovica mužov. A to už je veľká šanca, že jedným z nich bude aj ten váš.

Nezamieňajme si však erektilnú dysfunkciu a občasné „zlyhania“, ktoré sa stanú každému mužovi a často bývajú spôsobené nejakým krátkodobým podnetom. Môže ísť napríklad o silný psychický podnet alebo jednoducho príliš veľa vypitého alkoholu. Keď však dysfunkcia nastáva pravidelne a bez zjavných príčin, ide o vážnejší problém.

Erektilná dysfunkcia môže byť aj o psychike, či zlom životnom štýle

Ako pomôcť partnerovi si s touto nepríjemnosťou poradiť? A to hlavne vtedy ak sa príliš nehrnie k tomu, aby vyhľadal odbornú pomoc ani v prípade, že mu navrhnete objednanie k lekárovi online na presný čas bez toho, aby musel vysedávať v čakárni. Vyskúšať to ale môžete najskôr inak.

Jednou zo základných príčin erektilnej dysfunkcie je psychika. Obmedziť stres sa niekedy uskutočňuje ťažko, ale možno pomôže aj to, že sa o tomto probléme budete s partnerom otvorene rozprávať.

Ďalším spôsobom ako sa zbaviť erektilnej dysfunkcie, je zmena životného štýlu. Nedostatok pohybu a nezdravé stravovanie je často to, čo vášmu partnerovi bráni, aby v posteli naplnil vaše očakávania. K zmene životného štýlu ho môžete motivovať tak, že začnete športovať a lepšie sa stravovať spolu s ním. Aj vašu zlepšenú fyzickú kondíciu oceníte v milostnom živote.

Zdroj obrázka:

Autor: Pixel-Shot / Shutterstock.com

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY