3.6 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024

Detské topánky – aké sú hlavné trendy na rok 2024?

Pri kúpe obuvi pre najmenších je najdôležitejší výber detských topánok z hľadiska pohodlia a nielen štýlu. Každý rok sa objavujú nové trendy, ktoré si obľúbia ako módni, tak aj praktickí rodičia. V oblasti detskej obuvi prináša rok 2024 vzrušujúcu škálu štýlov, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a preferenciám a zároveň držia krok s najnovšími módnymi trendmi.

Hľadanie ideálnych detských topánok

Tento rok sa trendy v detskej obuvi zameriavajú na kombináciu štýlu s funkčnosťou a uprednostňujú pohodlie a zdravie nôh. Či už sa rozhodnete pre klasickú príťažlivosť tenisiek alebo nadčasovú eleganciu topánok Mary Janes, pre každú detskú osobnosť a životný štýl dnes môžete nájsť vhodné detské topánky. Vďaka obuvníckym značkám, akou je napríklad spoločnosť CCC, je nájdenie dokonalého páru naozaj jednoduché. Svojou rozmanitou ponukou a kvalitou spracovania je dnes CCC lídrom na trhu. Ich rozsiahlu kolekciu si môžete prezrieť v kamenných predajniach, ale aj v ich e-shope v pohodlí domova.

Detská obuv
Topánky detské

Aké sú teda najpopulárnejšie trendy?

1. Tenisky: obľúbená klasika

Tenisky naďalej dominujú na trhu s detskou obuvou a ponúkajú dokonalú kombináciu komfortu a štýlu. Od žiarivých farieb po hravé vzory, tenisky sú dostatočne univerzálne na to, aby doplnili akýkoľvek outfit, či už ide o bežný deň na ihrisku alebo rodinnú oslavu. Hľadajte značky a modely, ktoré dbajú na odolnosť a oporu chodidla, aby bolo o nohy vášho dieťaťa dobre postarané.

2. Sandále: obuv na voľný čas

S blížiacimi sa teplejšími mesiacmi sa sandále stávajú voľbou číslo jedna pre aktívne deti. Hľadajte sandále navrhnuté s nastaviteľnými remienkami na prispôsobenie a lepšiu podporu. Vďaka priedušným materiálom a pevným podrážkam je táto obuv ideálna na vonkajšie dobrodružstvá, či už ide o deň strávený na pláži alebo túru do prírody. Vyberajte si štýly, ktoré poskytujú ochranu malým nožičkám a zároveň umožňujú dostatočné prúdenie vzduchu.

Detská obuv
Detská obuv

3. Čižmy: móda spojená s funkčnosťou

Čižmy nie sú určené len pre dospelých; sú spoľahlivou voľbou aj v detskej obuvi, najmä počas chladnejších mesiacov. Od klasických členkových čižiem až po módne čižmy na šnurovanie – dnes viete nájsť čižmy v mnohých štýloch a na rôzne príležitosti. Hľadajte vodeodolné varianty so zateplenou podšívkou, aby boli malé nôžky v teple a suchu počas daždivých alebo zasnežených dní. Niektoré sú vyrobené zo super ľahunkých materiálov, takže takéto prevedenia navyše zabezpečujú ľahký a komfortný pohyb.

4. Mary Janes: nadčasová vkusnosť

Pre formálnejšie príležitosti alebo hravý a zároveň uhľadený vzhľad sú pre mladé slečny nadšasovou voľbou topánky typu Mary Jane, ktoré nikdy nevyjdu z módy. V roku 2024 očakávajte modernejšie modely, s metalickým prevedením, ozdobami a vymeniteľnými remienkami pre väčšiu všestrannosť. Tieto topánky ponúkajú dokonalú rovnováhu medzi vkusom a pohodlím, vďaka čomu sú obľúbené medzi deťmi aj rodičmi.

Detská obuv
Obuv detská

5. Barefoot obuv: dôraz na prirodzený pohyb nohy

V posledných rokoch rastie povedomie o výhodách barefoot obuvi a jej vplyve na vývoj detskej nohy. Barefoot obuv napodobňuje pocit chôdze naboso a zároveň poskytuje ochranu pred nerovným povrchom. Hľadajte flexibilné podrážky a širokú prednú časť topánky s dostatočným priestorom, ktorá umožní prirodzené roztiahnutie prstov a správny vývoj svalov chodidla.

Nechajte sa teda inšpirovať a vyberte pre svojich najmeších topánky s dôverou a vedomím, že o nohy vášej ratolesti je dobre postarané v najnovších a najlepších štýloch a modeloch detskej obuvi.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY