23.5 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024

CHUDNITE SO ŠPARGĽOU RÝCHLO A CHUTNE

 

Obsahuje minimum kalórií, detoxikuje organizmus a zlepšuje metabolizmus. Doplní vám vitamíny, minerály a pôsobí aj ako afrodiziakum. Reč je o kráľovnej zeleniny – špargli. Ak ste ju ešte nezaradili do svojho diétneho jedálnička, je ten najvyšší čas. Jej sezóna je krátka, využite ju preto naplno a naštartujte svoj jarný detox vo veľkom štýle.

 

Ľahké a jemné kúsky špargle si na svojom tanieri zamilujete, jej príprava je jednoduchá, rýchla a neomrzí, vychutnáte si ju totiž na množstvo spôsobov. V kombinácii s pohybom a vyváženým jedálničkom pôjdu vaše nadbytočné kilá dole závratným spôsobom.

 

Z čerstvej špargle vyťažíte najviac benefitov a jej výživová hodnota bude vyššia. Viete, ako zistíte, ktoré kúsky špargle sú skutočne čerstvé?

 

Prezradí vám to jej sladkastá vôňa, vŕzgajúce výhonky a uzavreté špičky. Stonka je mierne pružná a pri ohýbaní máte pocit, že praskne? Tak práve ste našli čerstvý zväzok, ktorý si zaručene vychutnáte. Pri kúpe si tiež všímajte stonky v časti rezu, ak začínajú plesnivieť, nekupujte ju. Takáto špargľa leží v regáli už dlhšie a rovnako sa vyhýbajte zväzkom, ktoré sú zaparené či žlté.

 

Objavte čerstvé kúsky špargle na FARMOVE.sk

Čerstvá, ručne zbieraná a prirodzene pestovaná špargľa, bez chemických prostriedkov je realitou aj na Slovensku. Farmársky e-shop FARMOVE.sk počas špargľovej sezóny zaraďuje do svojej ponuky slovenskú špargľu v BIO kvalite pestovanú vo Veľkých Levároch.

 

Diétne, rýchlo a chutne!

Pred samotnou prípravou špargle odkrojíme jej drevnaté časti a ošúpeme ju. Ľahko to ide napríklad aj škrabkou na zemiaky. Bielu špargľu odporúčame šúpať celú, no čerstvú (tenkú) zelenú nie je potrebné šúpať vôbec.

Takto pripravené stonky si môžete pripraviť prakticky akýmkoľvek spôsobom. Je veľmi chutná nakrájaná na kúsky v šaláte alebo grilovaná či dusená v pare. Výborne tiež zasýti diétna špargľová polievka s minimom kalórií.

Vedeli ste, že špargľu si môžete pripraviť expresne rýchlo aj v mikrovlnnej rúre? Očistené výhonky stačí vložiť do misky s trochou vody a zohrievať tri až štyri minúty.

 

Výdatné raňajky

Vyskúšajte si pripraviť výdatné nízkokalorické raňajky a majte tak dobrú náladu počas celého dňa. Stačí, ak si k vajíčkovej omelete pridáte niekoľko kúskov špargľových blanšírovaných výhonkov a dodáte tak telu extra dávku energie s minimom kalórií.

Taká špargľa má na 100 gramov len neuveriteľných 22 kalórií, preto nezabudnite pri chudnutí na obohatenie vášho jedálnička o túto zdraviu prospešnú a lahodnú pochúťku.

 

Pri chudnutí sa nevypláca hladovať, nepriateľ v podobe jojo efektu je v takom prípade istota, ktorej sa chceme vyhnúť. Doprajte si rozumné množstvo vyváženého jedla, ktoré vás zasýti a nezabúdajte na pravidelný pohyb.  Držíme vám palce na vašej ceste k „zdravšiemu ja.

 

Aktuálne najväčší farmársky e-shop na Slovensku FARMOVE ponúka bonus 5 eur na prvý nákup – vyskúšať debničkovanie môžete teraz cez nich výhodnejšie, stačí sa u nich zaregistrovať.

 

Zdroj obrázku: Kati Finell / Shutterstock.com

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY