8.4 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024

Wellness

Čo je to wellness

Wellness je nový trend z oblasti zdravého životného štýlu, ktorého cieľom je fyzické a duševné zdravie človeka. Prvý krát sa k nám tento smer dostal koncom minulého storočia z Ameriky a jeho popularita stále narastá. Wellness znamená zdravú rovnováhu mysle, tela aj ducha, ktorý vedie k celkovému pocitu pohody, šťastia a zdravia.

Zahŕňa v sebe rôzne smery, od znižovania stresu a pravidelného relaxu vo vitálnom svete, masáže, pohybové aktivity, fitnes, správnu životosprávu, pitný režim, či kontrolu váhy.

Touto životnou filozofiou sa zaoberajú a svoje služby ponúkajú špecializované wellness centrá, ale aj rôzne rekreačné strediská, hotely a kúpele. Wellness má mnoho priaznivcov každého veku, nakoľko z množstva služieb a terapií, ktoré ponúka si dokáže vybrať takmer každý.

V prípade, ak ste často chorí, trpíte bolesťami, podvýživou, alebo naopak obezitou a inými civilizačnými ochoreniami, ste často v strese, alebo ste unavení, neváhajte a vyskúšajte wellness relaxačné programy. Veľmi účinný je najmä vitálny svet.

Vo vitálnom svete vám telo aj dušu potešia parné kúpele, sauny, bazény s minerálnou, alebo slanou vodou, vírivky, ochladzovacie bazéniky, alebo ľadové vedrá a na záver procedúr sú k dispozícii relaxačné miestnosti – tepidáriá. Celkovú príjemnú atmosféru wellness centier dopĺňajú sviečky, vonné oleje a príjemná relaxačná hudba.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY