24.8 C
Bratislava
pondelok, 20 mája, 2024

Telové sviečky pomáhajú uzdravovať

Ak u človeka vznikne v jeho energetickom systéme blokáda, automaticky sa to skôr alebo neskôr odrazí nejakým spôsobom na jeho tele. Či už v podobe bolesti, pocitu nepohodlia alebo choroby. Špeciálne upravená sviečka dokáže uvoľniť a rozpustiť energetické blokády a tak prispieť k obnoveniu správneho toku energie v tele, ktorý je nevyhnutný na udržanie dobrého zdravia.

Na začiatku sa telové sviečky vyrábali z kôry stromov a liečivých rastlín, ktoré mali tlmivé účinky. Postupom času sa výrobný proces zdokonalil a prišlo sa na to, že ak sa textilný šúľok ponorí do včelieho vosku, horenie bude oveľa pomalšie a rovnomernejšie. Tým sa predĺži aj doba terapie, ktorá týmto získa aj väčšiu účinnosť.

Na akom princípe funguje telová sviečka?

Sviečka má tvar lievika. Pri jej horení vzniká komínový efekt vytvárajúci jemné vákuum na miesto jej aplikácie. Aplikovať sviečku možno na bolestivé miesta na tele, na reflexné a akupresúrne body. Zapálením sviečky vzniká dym, ktorý sa spolu s esenciálnymi olejmi a inými liečivými prísadami vpije pod pokožku a tam začne pôsobiť na nahromadené usadeniny a zápaly. Sviečka následne začne podtlakom vysávať tieto usadeniny na svoju vnútornú stenu a tým uvoľní prietok energie.

Na spodnej časti sviečky sa nachádza sterilná gáza prichytená prstencom vyrobenom z toho istého materiálu ako sviečka. Gáza zabraňuje kontaktu vytiahnutých usadenín s pokožkou, ktoré padajú na dno sviečky pri jej horení. Esenciálne oleje a ďalšie prísady prospešné pre telo obsiahnuté vo sviečke stimulujú ošetrované miesto aj po ukončení sviečkovania.

Pri ktorých ochoreniach sa telové sviečky aplikujú?

Telové sviečky pomáhajú zmierňovať miestne zápaly a liečiť svalové a reumatické bolesti, bolesti chrbtice a hlavy, choroby z nachladnutia, tráviace ťažkosti, problémy s dýchaním. Svojim detoxikačným účinkom posilňujú imunitný systém. Sviečkovanie by mal vykonávať len odborne vyškolený terapeut alebo masér. Ich aplikácia sa neodporúča deťom do 3 rokov, tehotným ženám, po operáciách, pri úrazoch, krvácaní, pri alergiách na včelie produkty alebo byliny.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY