8.4 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024

Aura-Soma

Aura-Soma je alternatívna terapia a umenie zároveň.

Farebný systém Aura-Soma začala rozvíjať anglická liečiteľka a farmaceutka Vicky Wall v druhej polovici dvadsiateho storočia, ktorá vravievala: „Ste farbami, ktoré si vyberáte, ony najlepšie vystihujú vaše potreby“. Aj napriek tomu, že metóda patrí k tým mladším, čiastočne vychádza zo starodávnych poznatkoch o farbách.

Táto jemná a neinvazívna terapia, nazývaná aj terapia duše, využíva viditeľné aj neviditeľné energie farieb, bylinné extrakty, esenciálne oleje a energiu kryštálov a drahých kameňov. Základnou myšlienkou tejto terapie je výber 4 farebných fľaštičiek, ktoré si človek sám „inštinktívne“ vyberie. Dá sa povedať, že Aura-Soma je zrkadlom našej duše. Prostredníctvom týchto farieb vnáša rovnováhu do nášho tela, zahŕňajúc okrem fyzickej aj mentálnu a spirituálnu stránku, teda jej pôsobnosť na telo, myseľ i vedomie človeka zároveň.

V súčasnosti sa pri tejto metóde využíva vyše 100 fľaštičiek, ktoré majú v sebe dvojité kombinácie farieb. Emulzie vo flakónikoch sú na báze vody a oleja, doplnené o pomandre – aromatické esencie, a kvintesencie – farebné esencie a ďalšie prírodné prvky. Horná vrstva obsahuje éterické oleje a spodná vrstva obsahuje vodné extrakty rastlín. Metóda sa považuje za samo-liečivú, vzhľadom k tomu, že výber fľaštičiek, Equilibrií, je individuálny a neopiera sa o žiadne odporúčanie terapeuta.

Terapeut prichádza na pomoc až následne, a to podaním podrobnejšieho výkladu k zvoleným fľaštičkám. Každá farba, každá fľaštička v sebe totiž skrýva určité posolstvo, „odkaz“, na základe ktorých by ste mali viac poodhaliť svoje vlastné vnútro a odkryť váš vnútorný potenciál. Tieto equilibriá vám skvalitnia zmyslové vnímanie, podporia váš talent a silné stránky, no majú aj liečivý charakter. Nanášaním zmiešaných substancií do oblasti čakier sa zharmonizujete a zároveň zaktivizujete aj vlastnú životnú energiu.

Aj napriek tomu, že farieb, ich odtieňov a farebných kombinácií je v tejto terapii mnoho, ponúkame vám aspoň zjednodušenú charakteristiku základných farieb.

červená: Energia pre lásku a život.

koralová: Prebudenie sa do nového vedomia.

oranžová: Sebazrkadlenie. Cesta do vlastného vnútra.

zlatá: Skutočná múdrosť, požehnanie, náš vnútorný pohár zaplní svet.

žltá: Získané vedomosti. Poznanie seba samého, radosti, šťastia a spontánnosti.olivová: Vytvorenie priestoru pre jasnosť a múdrosť.

zelená: Vesmír, hľadanie pravdy. Pomáha dospieť k rozhodnutiam.

tyrkysová: Kreatívna komunikácia prostredníctvom pocitovej stránky bytia.

modrá: Mier. Nadväzuje kontakt so skutočným vnútorným mierom.

kráľovská modrá: Vedieť, prečo jeden je tu.

fialová: Duchovné liečenie. Uvedomenie si svojho skutočného Ja.

madžentová: Láska v každodennom živote, láska v maličkostiach.

ružová: Bezpodmienečná láska. Sebaprijatie.

priehľadná: Chápanie a opúšťanie utrpenia. Sila svetla a očisty.

Aura-Soma pomôže pri budovaní vášho sebavedomia, podporuje uvedomenie si vlastného ja, jeho rozhodnosť a zodpovednosť, ale aj vlastnú jedinečnosť, otvára pozitívne situácie v živote, vnáša pokoj a lásku k sebe a ku druhým ľuďom. Na druhej strane pomáha spracovávať staré konflikty, ťažké životné situácie a lepšie zvládať stres. Človek si začína budovať nové ciele a plány, získava vnútornú silu a odvahu, vylepšuje si zdravie a vytvára nové fungujúce vzťahy. Cieľom terapie je vedome vytvoriť si a prežívať šťastný život a pociťovať sebanaplnenie.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

SÚVISIACE ČLÁNKY

POSLEDNÉ ČLÁNKY